Portaat yrittäjäksi -valmennus

Haaveiletko yrittäjyydestä? Kaipaatko tietoa, tsemppausta tai tukea yrittäjyyteen? Osallistu viiden kerran tehovalmennukseen!

Maa- ja kotitalousnaisten MKN Yrityspalvelut järjestää eri puolilla Suomea Portaat yrittäjäksi -valmennuksia. Valmennukset on suunnattu yrittäjiksi aikoville tai yritystoiminnan vasta aloittaneille naisille.

Valmennus koostuu viidestä 2–3 tunnin tilaisuudesta, jotka toteutetaan pienryhmissä. Valmennuksessa saa tietoa, kannustusta sekä vertaistukea yrittäjyyteen.

Pienryhmässä osallistujilla on mahdollisuus jakaa kokemuksiaan ja keskustella yrittämiseen liittyvistä ajatuksistaan samassa tilanteessa olevien kanssa – oppia toinen toisiltaan!

Pienryhmävalmennukset sisältävät asiantuntijaluentoja, keskustelua ja verkostoitumista. Aiheita painotetaan osallistujien toiveiden mukaan. Pienryhmätoiminnalla tähdätään oman yritysidean kehittämiseen.

Valmennuksen osiot

  • yrittäminen ammattina
  • suunnittelu ja perustaminen
  • talouden hallinta
  • markkinointi ja myynti
  • johtaminen

Valmentajat

Valmentajina ja ryhmän vetäjinä toimivat Maa- ja kotitalousnaisten yritysasiantuntijat. Yritysasiantuntijamme auttavat yritystoiminnan eri vaiheissa. Kehitämme, tuotteistamme, koulutamme ja neuvomme. Ydinosaamisemme on ruoka-, matkailu- ja elintarvikealalla.

Kysy lisää yritysasiantuntijoiltamme ja ilmoittaudu mukaan!

Aloittavat ryhmät

  • Liminka, ryhmä aloittaa 8.6. Lisätietoja Tuula Alakastari tuula.alakastari@maajakotitalousnaiset.fi, puh. 040 864 4946
  • Joensuu, ryhmä aloittaa 24.8. Lisätietoja täältä tai Johanna Rinnekari johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi, puh. 040 301 2441,
  • Keski-Suomi, ryhmä aloittaa 30.8. Lisätietoja  täältä Mirja Pummila mirja.pummila@maajakotitalousnaiset.fi, puh. 0400 932 054
  • Kainuu, ryhmä aloittaa viikolla 38. Lisätietoja Essi Keränen, essi.keranen@maajakotitalousnaiset.fi, puh. 043 825 4204

Tulevia valmennusryhmiä voit tiedustella myös

  • Etelä-Karjala, lisätietoja Sanna Lento-Kemppi sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi
  • Etelä-Savo, lisätietoja Suvi Korhonen suvi.korhonen@maajakotitalousnaiset.fi
  • Pirkanmaa, lisätietoja Outi Penttilä outi.penttila@maajakotitalousnaiset.fi
  • Pohjois-Savo, lisätietoja Heli Sulola heli.sulola@maajakotitalousnaiset.fi
  • Satakunta, lisätietoja Leena Ylikännö, leena.ylikanno@maajakotitalousnaiset.fi
  • Varsinais-Suomi, lisätietoja Mari Mäenpää mari.maenpaa@maajakotitalousnaiset.fi



 

Jaa