Etelä-Pohjanmaan maa- ja kotitalousnaisten johtokunta 2016

Etelä-Pohjanmaan maa- ja kotitalousnaisten piirijohtokunta 2016. Takarivissä Milla Mattila, Maija Rantamäki, Sari Hirvelä ja Hanna Helander, eturivissä Leena Laine, puheenjohtaja Mervi Mäki-Neste ja Hanna Koivulampi. Kuva: Elina Lokasaari

Etelä-Pohjanmaan Maa- ja kotitalousnaisten johtokunta on osa ProAgria Etelä-Pohjanmaa ry:n organisaatiota. Sen tehtävänä on luoda suuntaa, antaa neuvoja ja tehdä päätösehdotuksia ProAgria Etelä-Pohjanmaan hallitukselle Etelä-Pohjanmaan Maa- ja kotitalousnaisten piirikeskuksen työhön liittyen. Johtokuntaan kuuluu puheenjohtaja ja kuusi jäsentä, sekä henkilökohtaiset varajäsenet.
 
Johtokuntaan valitaan kaksi uutta jäsentä syyskokouksessa. Koko Etelä-Pohjanmaa ja sen läheinen Pohjanmaa suomenkielisten osalta on yhtä "vaalipiiriä" ja kuka tahansa voi vuosittain asettua ehdokkaaksi johtokuntaan paikkakunnasta tai seudusta riippumatta. Kauden aloitusvuosi on suluissa.
 
Puheenjohtaja (2016-) Mervi Mäki-Neste
Mäkinesteentie 91, 63340 Sapsalampi
050 587 6297, makineste@gmail.com

Varapuheenjohtaja (2016) Leena Laine
Ritaalanraitti 100, 66440 Tervajoki
gsm 040 7672 408, leena.laine@netikka.fi
 
Varajäsen Eija Killinen    
Hirsimäentie 56, 61500 Isokyrö
gsm 0503027740, eija.killinen@netikka.fi

Jäsen (2014-) Milla Mattila
Läntinen Härkmerentie, 64460 Härkmeri
gsm 040 505 4828, milla.mattila@gmail.com

Varajäsen Marianne Hanhimäki
Siiverinmäentie 40, 62310 Voltti
gsm 040 569 4369, marianne.hanhimaki@netikka.fi

Jäsen (2015-) Hanna Helander
Rämäläntie 40, 61460 Hanhikoski  
gsm 040 846 4316, hanna.helander@netikka.fi
 
Varajäsen Outi Hantula    
Peltosenkatu 6, 60320 Seinäjoki    
gsm 040 523 1943, hantulat@netikka.fi
 
Jäsen (2016-) Maija Rantamäki
Rientolantie 170, 61630 Hirvijärvi
gsm 050 329 1156, maija.rantamaki@netti.fi
 
Varajäsen Hannele Viianen
Allisentie 61, 66450 Jakkula
gsm 050 528 4191, hannele.viianen@elisanet.fi

Jäsen (2016-) Hanna Koivulampi
Kangaslammentie 5, 63510 Lehtimäki kk
gsm 040 7302 912, hanna.koivulampi@kuusnetikka.fi
 
Varajäsen Sinikka Luoma
Kauhajoentie 107, 64350 Karijoki
gsm 040 501 0053, sinikka.luoma@gmail.com
 
Jäsen (2014-) Sari Hirvelä
Murtomäentie 241, 62290 Hirvikylä
gsm 050 3263 275, sari.hirvelä@netikka.fi
 
Varajäsen Jenni Koski
Koskenmäentie 61, 61460 Hanhikoski
gsm 050 554 1440, jenni.koski@netikka.fi
 
Sihteeri
toiminnanjohtaja
Huhtalantie 2, 60220 Seinäjoki
 

Jaa